Rok 4999

 

Kwiecień
Byzantium Secundus
Zabójstwo barona Arkwrighta Morgana Hawkwooda. Śledztwo prowadzone przez Rycerzy Poszukujących wskazuje jego starszego brata Edwarda jako mordercę. Oskarżony ucieka.

Maj
Severus
Grupa szlachty pod przewodnictwem księcia Nikołaja Decadosa organizuje zamach stanu i próbę zamordowania arcyksięcia Hyrama Decadosa. Winni zostają osądzeni i powieszeni. Na stryczku kończy między innymi jedna z najpiękniejszych kobiet Severusa, Alicja Decados.

Czerwiec
Zaginiony Świat
Idąc za koordynatami odnalezionymi w kapsule grupa szlachty trafia na ślad zaginionego przed pięciuset laty flagowca należącego do księcia Fryderyka Alecto - brata cesarza Władymira. Okręt zostaje zniszczony w ataku Vau jako opanowany przez Symbiontów.

Kordeth
Shiro Li Halan wraz z małżonką i jednym ze swoich hatamoto udaje się w podróz na Kordeth. Wraca sam.

Pandemonium
Na nowym flagowcu cesarza Alexiusa – „Ticonderodze” - dochodzi do rozmów między przedstawicielami Cesarstwa i rodów a jednym z Sułtanów z Kalifatu Kurga na temat wymiany handlowo-gospodarczej. Rozmowy zostają przerwane atakiem symbiontów. Kontrakt za sprawą Giorgija Decadosa trafia w ręce Decadosów.

Lipiec
Ligheim
Na planecie pojawia się dziewczynka będąca domniemaną spadkobierczynią rodu Chauki. W wyniku konfliktu między poszczególnymi frakcjami dziewczynka przechodzi pod opiekę rodu Decados.

Kadyks
Jeden z lokalnych możnowładców zostaje zamordowany. O zabójstwo oskarżeni zostają przebywający na planecie podróżni: baronowa Natasza Decados, kawaler Azim ibn-Jamal al-Malik oraz towarzyszące im świty. Oskarżenie zostaje odwołane kiedy obecny na planecie ambasador Vau potwierdza ich niewinność.
Równocześnie na planecie wybucha powstanie Hironemów, ale udaje się je zdusić w zarodku.

Sierpień
Trasa Criticorum-Byzantium Secundus
Na statku "Chwała Ligheim" lecącym z Kordeth na Criticorum dochodzi do dwóch nie wytłumaczonych zabójstw. Później następuje masakra podróżnych w kajutach trzeciej klasy. Zaraz po przylocie statku na Criticorum znika podróżująca nim małoletnia lady Jasmin al-Malik.

Wrzesień
Vera Cruz
11 września następuje atak kurgańskich sabotażystów na bliźniacze stocznie Vera Cruz przy pomocy porwanego statku pasażerskiego. Zamach zostaje udaremniony dzięki działaniom grupy Rycerzy Poszukujących.

Wrota w systemie Suthec
Zaginięcie transportowca należącego do rodu Decados. Ekipa poszukiwawcza odnajduje Ukara - posłańca z nieznanej wcześniej planety Keth-Kordeth.

Pażdziernik
Trasa Byzanium Secundus - De Molay
Rękojeść relikwii znanej jako "Miecz Lexitusa" znika w trakcie przewozu z B2 na De Molay.

Shaprut
W wyniku rozprzestrzenienia się zarazy wojska avestiańskie otaczają kordonem jedno z miast. W opanowanym zarazą mieście wybuchają zamieszki wymierzone przeciwko obcym. Do momentu pacyfikacji tłumów przez wojska książęce i odwołania kwarantanny ginie ponad 100.000 shantorów.

Leminkainen
Zakrojona na szeroką skalę akcja przeciw Symbiontom ukrywającym się w układzie Leminkainen. Ich przywódcą okazuje się być przemieniony w Symbionta zaginiony nestor rodziny Key-Keywitch Hawkwoodów.

Listopad
Stacja Kosmiczna Cumulus w systemie B2
Prywatne przyjęcie na Cumulusie z udziałem grupki szlachetnie urodzonych zostaje przerwana przez nieznanego demona. Obecny na przyjęciu eskatonik-egzorcysta odpędza demona. Na przyjęciu znajduje się Jasmin al-Malik cierpiąca na amnezję obejmującą okres od jej podróży na Criticorum do momentu wyegzorcyzmowania demona.

Grudzień
Keth-Kordeth
Początek miesiąca.
Wyprawa floty cesarskiej i wojsk rodów do systemu Keth-Kordeth.
W wyniku zaciekłych walk z okupującymi system Symbiontami odbita zostaje Keth- Kordeth Beta. Keth-Kordeth Alfa zostaje zbombardowana zamieniając się w wypaloną skorupę.

Znane Światy
Uwolnienie zaginionej Nataszy Decados z rąk piratów

Wrota w systemie B2
Statek pasażerski "Szept Feniksa" zmierzający ku wrotom systemu B2 ulega katastrofie 26 grudnia. Późniejsze śledztwo wykazuje atak dwóch zamaskowanych okrętów.

Wrak - Księżyc planety Iblis w systemie B2
W dniach 27-30 grudnia wybucha nieznana zaraza wśród żołnierzy stacjonujących w bazie obserwacyjnej na Wraku. Dwóch ocalonych z katastrofy "Szeptu Feniksa" arystokratów oraz iluminatus Marco prowadzący śledztwo w sprawie manifestacji na Cumulusie i dalszych losów demona udają się lądownikiem na powierzchnię Iblisa. W wyniku niefortunnej wyprawy ginie jeden z pilotów, drugi traci zmysły. Zaraza wygasa 30 grudnia - okręt arcybiskupa B2 udaje się w kierunku Wrót i zabiera całą trójkę obserwatorów wydarzeń ze stacji.

Wrota w systemie B2
31 grudnia okręt flagowy Patriarchy - drednot "Gladius Pancreatori", z Patriarchą na pokładzie, zostaje zniszczony w samobójczym ataku dwóch stealth riderów z pomocą dział pulsacyjnych i torped termonuklearnych kilka sekund po wyjściu z wrót.


 

POWRÓT