Rok 5000

 

Styczeń
Tetyda
Tajemnicza eksplozja atomowa na dzikim obszarze będącym posiadłościami bocznej gałęzi Hawkwoodów. W okolicy widziano okręty Inkwizycji oraz floty cesarskiej, choć plotki mówią też o pojawieniu się jednostek Vau.

Święta Terra
Wyznaczenie daty rozpoczęcia Konklawe mającego wybrać nowego Patriarchę na 8 kwietnia 5000 roku na Świętej Terrze.

Planeta Busiastra w systemie Sharput
10-13 Stycznia - Sulejman ben Dauda al-Malik, książę Busiastry wyprawia przyjęcie na cześć bohaterów z Keth-Kordeth. 13 I pałac księcia zostaje zniszczony potężną eksplozją termonuklearną. Przebieg przyjęcia pozostaje nieznany.

Luty
Byzantium Secundus
Konferencja Wysokich Rodów i przedstawicieli Rady Ukarów z Keth Kordeth. Podział ziem na Keth Kordeth. Keth Kordeth Beta zostaje podzielona między Cesarza, Ukarów, Alejandro de Hazat oraz barona Azima ibn-Jamal al-Malika

Midian
28 luty - Książe Okami Li Halan rozpoczyna pertraktacje z przedstawicielami Decadosów, Hazatów i al-Malików w sprawie możliwości wykupienia części ziem na Keth-Kordeth. Przed rozpoczęciem właściwych rozmów umiera. Za oficjalną przyczynę zgonu uznaje się podeszły wiek jego wysokości. Tego samego dnia kanclerz planety oskarża jego syna i spadkobiercę Shiro Li Halana o nekromancję i praktykowanie zakazanego kultu przodków. Interwencja przedstawicieli cesarskich powstrzymuje zbrojne starcie. Zamach na życie Shiro niweczy pokojowe rozwiązania. Dochodzi do pierwszych zbrojnych starć pomiędzy zwolennikami następcy tronu i poplecznikami kanclerza. W zamachu na mechanicznego ptaka ginie córka hrabiego Ichiro Li Halana. Niedługo po wybuchu hrabia zostaje znaleziony w swojej komnacie martwy, ściskając w dłoni kartkę papieru z wypisanymi groźbami. Pod wieczór dochodzi do eskalacji walk - boczne gałęzie Li Halanów próbują przejąć władzę na planecie. Pomniejsze rody próbują wykorzystać okazję do wzmocnienia swojej pozycji popierając różne stronnictwa.

Marzec
Byzantium Secundus
2 Marca - wybuchają zamieszki skierowane przeciwko psychonikom (w mniejszym stopni również przeciw obcym, zwłaszcza obunom i ukarom). Zmasakrowani zostają penitencjariusze jednego z obozów przejściowych dla psychoników, ginie kilkaset osób, kilka tysięcy zostaje rannych. Pod wieczór połączone wojska cesarskie, Ligi i Rodów rozpędzają tłum.
Następnego dnia Liga wnosi petycję do Cesarza o zgodę na odtworzenie Gildii Psychoników mającej nadzorować psychoników i chronić ich przed podobnymi wydarzeniami. Tego samego dnia al-Malikowie składają wniosek o rozwiązanie obozów przejściowych, zwolnienie przetrzymywanych w nich ludzi i przekazanie pod nadzór Rodów.

4 Marca - dekretem cesarskim na ubogich obszarach metropolii B2 wprowadzona zostaje godzina policyjna. Uzbrojone patrole mają prawo dokonywać rewizji i zatrzymań wobec wszelkich podejrzanych osób nie legitymujących się szlachetnym urodzeniem, święceniami kapłańskimi lub dyplomami Ligii.

Układ Skorpiona
Odkrycie układu Skorpiona przez cesarską wyprawę.

Midian
Rozpoczęcie działań wojennych

Kwiecień
Świeta Terra (Mars)
Konklawe mające wybrać nowego Patriarchę zostaje zakłócone atakiem terrorystycznym i zostaje zawieszone. Początkowo planuje się wznowić obrady po kilku tygodniach, jednakże przerwa rozciąga się w zupełnie nieprzewidziany sposób.

Wrota w systemie Pentateuch
Statek pasażerski zostaje zaatakowany i zniszczony przez niezidentyfikowanego stealth ridera. Jedynym ocalałym pasażerem jest Ushi Hawkwood.

Maj
Pandemonium
Ekspedycja badawcza do opuszczonego laboratorium z czasów II Republiki położonego na samotnym asteroidzie.

Pandemonium
Śmierć kilku agentów Cesarskiego Oka w bliżej nie wyjaśnionych okolicznościach. Polowanie na klona jednego z agentów Oka.

Czerwiec
Stos
Sensacyjne znalezisko archeologiczne - odnalezienie wraku drewnianego statku na pustyni. Dalsze badania pozwalają znaleźć ślady starożytnej cywilizacji istniejącej na Stosie

Byzantium Secundus
Masowa kilkudniowa amnezja. Nieścisłości w bazach danych i zapiskach z tego okresu. Oficjalne raporty wskazują na masowe zatrucie.

Byzantium Secundus
Pod sam koniec miesiąca z dworu cesarskiego zostaje odwołana wielka księżna Salandra Decados

Lipiec
Trasa Severus-Cadavus-Criticorum-B2
Bohaterowie z Keth-Kordeth eskortują Nataszę Hyramownę Decados - nowego ambasadora rodu na B2.

Istakhr
Avestianie dokonują masowych aresztowań wysoko postawionych członków rodu al-Malik wykorzystując fałszywe dowody dostarczone przez sobowtóra Jazzery al-Malik. Pierwsze uderzenie wymierzone jest w samego arcyksięcia Hakima ale atak zostaje powstrzymany przez gwardię pałacową. Arcyksiążę ukrywa się przed Inkwizycją do Sierpnia.

Lipiec-Sierpień
Stygmat
Grupa arystokratów prowadzi śledztwo w sprawie niejasnych wydarzeń w jednej z baz.

Sierpień
Istakhr-Stos-Święta Terra
Zeznania Księżnej Criticorum odkrywają fałszywość rzekomych dowodów użytych przez Avestian jako pretekst do masowych aresztowań na Istakhr. Arcybiskup Stosu oraz liczna grupa członków Synodu Inkwizytorów ustępuje ze stanowisk. Arcybiskupem Stosu zostaje Miguel De Hazat.

Święta Terra
Seria około 20 niewyjaśnionych morderstw.

Dobra Decadosów
Dochodzi do serii morderstw wśród wysoko postawionej szlachty decadoskiej. Śledztwo prowadzone przez agentów Agencji Jakovian nie przynosi żadnych efektów. Nieoficjalnie nazywa się ten okres Pierwszą Wojną Asasynów

Wrzesień
Severus
Arcyksiązę Hyram Decados oficjalnie uznaje księżnę Nataszę Decados swoja następczynię. Pozostali decadoscy wielcy książeta przyjmują te dokumenty do wiadomości, lecz gratulacje przychodzą tylko z dworu na Malignatiusie.

Byzantium Secundus
Wstępne śledztwo w sprawie procesu kanonizacyjnego Beniamina Lamberta zostaje przerwane upadkiem lodowego meteorytu na posiadłości w których spoczywały zwłoki przyszłego świętego.

Pentateuch
Seria 20 niewyjaśnionych morderstw.

Październik
Midian
Wyprawa Sił Cesarskich mająca prowadzić negocjacje pokojowe przybywa na pokładzie lekkiego krążownika "Minotaur".
10 X - Seria eksplozji atomowych na powierzchni Midian zaraz po przybyciu okrętu floty cesarskiej. Zniszczona zostaje domena arcybiskupa oraz ziemie rodu Justynian.
11 X - Rankiem czasu lokalnego zniszczona zostaje wyspa Mut. Popołudniu nieznany raider atakuje okręt floty cesarskiej "Minotaur" ale zostaje zniszczony przez niezidentyfikowaną jednostkę.
12 X - Przybywa grupa okrętów Bractwa Wojennego pod dowództwem adepta Karla Insbrucka z rozkazem aresztowania kanclerza Chou. Wybucha walka, w której aresztant wraz z częścią współpracowników ginie. Na pokładzie "Minotaura" dochodzi do nieudanej próby przejęcia dowodzenia przez pierwszego oficera. Wieczorem wyprawa na powierzchnię księżyca bada znajdujące się tam ruiny.
13 X - Przybywa grupa operacyjna okrętów mająca pełnić funkcje wsparcia dla „Minotaura”.
14 X - Shiro Li Halan rozpoczyna pacyfikację skłóconych buntowników niszcząc lub przejmując ich flotę. Cesarscy mediatorzy opuszczają system planetarny i wracają na B2.

Byzantium Secundus
W dniach 13-28 X dochodzi do serii zabójstw dokonanych przez geniusza-psychopatę pojmanego przez Rycerzy Poszukujących ostatniego dnia.

Listopad
Byzantium Secundus
Rycerze Poszukujący wspomagani przez Gwardię Feniksa eliminują zagrożenie przynoszone przez grupę przestępczą znaną jako Czarne Szpony.

Severus
Kolejna seria morderstw. Agencja Jakovian łapie winnych ale popełniają oni samobójstwo po złożeniu oficjalnych zeznań
Druga wojna Asasynów

Grudzień
Kadyks
W dniach 21-25 XII trwają przygotowania do poświęcenia nowej Katedry. Ceremonia zostaje przerwana morderstwem arcybiskupa. Obecni Rycerze Poszukujący rozpoczynają oficjalne śledztwo. Domniemywa się, że sprawcami jest czwórka elitarnych zabójców nazywających się Ewangelistami.

Byzantium Secundus
Planetę opuszcza misja badawcza Rycerzy Poszukujących udająca się do nowoodkrytego systemu. Wyprawę prowadzi hrabia Ernesto Li Halan - znany odkrywca i człowiek nie znający strachu.


 

POWRÓT