Rok 5003

 

Styczeń
Wolf's Lament
Flota Fingisvold przebija się przez flotę obronną Wolf's Lament i przez dwa dni bombarduje powierzchnię planety. Po dwóch dniach wraca na Fingisvold.

Znane Światy
Seria porwań statków i okrętów na terenie całych Znanych Światów. Skradzione jednostki kierują się ku Rawennie.

Luty
Ikona
WK Fativa i jej mąż książę Eryk opuszczają planetę i udają się z pielgrzymką na Terrę. Po drodze zamierzają odwiedzić Midian, Kish i Byzantium Secundus.

Kordeth
Wojna powoli dogasa. Poddają się ostanie ogniska oporu, wielu Skonfederowanych zostaje ułaskawionych.

Aragonia
Manewry floty Aragonii. Obserwatorzy donoszą o pojawieniu się w jej szeregach 10 pancerników i mnóstwa mniejszych okrętów niewiadomego pochodzenia.

Marzec
Święta Terra
Podczas wizyty na planecie WK Fativa rodzi bliźnięta. Otrzymują imiona Cardana i Maksymilian.

Kwiecień
Hefajstos
Populacja Hefajstosa osiąga 500 mln.

Iver
Iver prosi Radę Inżynierów o roztoczenie opieki nad planetą.

Maj
Wolf's Lament
Pierwsza bitwa o wrota Fingisvold. Uderzenie floty z Fingisvold. Odparcie atakującej floty Zakonu.

Czerwiec

Byzantium Secundus
W systemie pojawia się kometa. Obiekt, wedle wstępnych wyliczeń, kieruje się w stronę jednego ze słońc.

Kish
12 czerwca - Arcyksiążę Flavius ogłasza Wielką Księżnę Fativę, jej hrabiów, metropolitę Kish i kilkuset innych arystokratów i księży o zdradę Rodu i spiskowanie w celu usunięcia go z tronu. Aresztowania.
12 czerwca - Atak floty Kish na flotę Ikony pilnującą wrót Kish. Aresztowanie hrabiego Rodrigo. I Bitwa o Wrota Kish.

Ikona
12 czerwiec – Wielka Księżna Fativa ginie w zamachu.

Kish
16 czerwca - Liczne egzekucje (w tym metropolity Kish)

Ikona
20 czerwca - Uderzenie Floty Kish na Ikonę. I Bitwa o Wrota Ikony. 22 czerwca - Bitwa o Fatimę. 26 czerwca - Lądowanie na Ikonie. Zdobycie Bao.

Lipiec
Byzantium Secundus
1 lipca - cesarski pancernik „Duma Tetydy” bombarduje amalteański szpital na Starym Istambule. Mówi się nawet o milionie zabitych.
2 lipca - wybucha rebelia domu Cameton przeciwko cesarskiej władzy na B2. Wojska domu (wsparte dywizją grimsonów i dużymi ilościami zaawansowanej technicznie broni) rozpoczynają ofensywę przeciwko wojskom cesarskim. Na Starym Istambule wybucha regularna wojna.
5 lipca - W Mieście Cesarskim wybucha brudna bomba. Tylko dzięki sprawnej akcji Rycerzy Poszukujących udaje się złapać pozostałych 4 zamachowców.

Derajas
1 lipca - Grupa Gwynneth uderza na Derajas. Bitwa o Derajas - kontrolę nad Wrotami przejmuje strona cesarska.

Malignatius
5 lipca - Uderzenie na Wrota Malignatusa odparte przez Flotę Szafirowych. I Bitwa o Wrota Malignatusa.

Criticorum
3 lipca - Uderzenie Floty Zakonu na Criticorum. I Bitwa o Wrota Criticorum. Atak zostaje odparty, kosztem całkowitej anihilacji floty systemowej.

Severus
6 lipca - Uderzenie floty Zakonno-Szmaradowej na Wrota Severusa. Bitwa toczy się przez dwie doby, lecz po tym czasie flota arcyksiążęca musi się wycofać w głąb układu. I Bitwa o Wrota Severusa.

Kish
7 lipiec - Wybucha rebelia przeciwko władzy arcyksięcia Flaviusa. Rebelianci dowodzeni przez tajemniczego Nefrytowego Daimyo zdobywają twierdzę i miasto Oron oraz otaczające je ziemie.

Graal
10 lipca - I Bitwa o Wrota Graala. Flota hazacka rozbija stacjonujące przy Wrotach jednostki Keddahów. Po zajęciu wrót Hazaci nie wykonują agresywnych ruchów przeciwko samej planecie.

Istakhr
Wybucha brudna bomba niszcząc ponad połowę Bazaru.

Znane Światy
Miasta na Delfach, Bannockburn, Tetydzie i Criticorum padają ofiarami zamachów bombowych. Wielu poddanych na tych planetach ogarnia panika.

Byzantium Secundus
11 lipca - Pozorowany atak na B2 – brandery i statki – pułapki skutecznie rozpraszają obronę Wrót co pozwala na wlot do systemu 2 lewiatanów (jeden zostaje lekko uszkodzony).

Święta Terra
16 lipca - Bitwa u Wrót Świętej Terry zakończona całkowitą masakrą sił kościelnych przygotowanych do inwazji.

Ikona
Wojna na planecie trwa. Lojaliści pod wodzą hrabiny-regentki Shiragawy bronią się przed atakiem doborowych jednostek arcyksiążęcych. Joao Trinidad Li Halan zostaje ogłoszony Wielkim Księciem Ikony.

Święta Terra
30 lipca - lądowanie sił hazackich na Marsie.

Istakhr
Askar Al-Allaw Malik zostaje wyniesiony do rangi księcia rodu Al-Malik i Wielkiego Księcia nowo odnalezionej planety Moreau. To chyba jedyny świetlisty punkt w tym pełnym krwi miesiącu.

Sierpień
Wolf's Lament
Druga bitwa o wrota Fingisvold. Flota Zakonu zdobywa przyczółki w systemie

Byzantium Secundus
5 sierpnia - Upadek Świętego Miasta. Arcybiskup Palamon przenosi się do Cesarskiego Miasta

Święta Terra
10 lipca - Bitwa o Katedrę Zebulona. Wojska kościelne odpierają atak Hazatów. Niestety na innych frontach planety wiedzie im się dużo gorzej.

DeMolay
Wybucha otwarta wojna pomiędzy zwolennikami obydwu Patriarchów.

Wrzesień
Criticorum
17 wrześniaII Bitwa o Wrota Criticorum, zwana Bitwą Świętego Płomienia. Atakująca z dwóch systemów Flota Zakonu zdobywa Wrota na Criticorum.

Bastion
Antylihalańskie powstanie przybiera na sile. Wśród powstańców pojawiają się cyborgi i grimsoni.

Październik
Kish
Powstanie Nefrytowego Daimyo. Odbicie jeńców wojennych, uwolnienie hrabiego Rodrigo. Porwanie księżniczki Xi Lun. Odbicie okrętów, II Bitwa o Wrota Kish. Atak floty Nefrytowego Daimyo w kooperacji z Cesarstwem – II Bitwa o Wrota Ikony (mówi się o zniszczeniu zakonnego Lewiatana). Pokonanie floty arcyksięcia Flaviusa, śmierć arcyksięcia. Mayko Li Halan ogłasza się Metropolitką Kish i Domen Lihalańskich. Xi Lun Li Halan ogłasza się Arcyksiężną Rodu i Wielką Księżną planety. Nefrytowy Daimyo zdejmuje maskę – przywódcą powstania okazuje się być Manuel Trinidad, wyniesiony przez Xi Lun do rangi księcia Trinidad i zarazem głowy rodziny.

Listopad
Ikona
Pogrzeb arcyksięcia Flaviusa w Mortos Diablos. Hrabiowie Ikony ogłaszają małoletnią Cardanę arcyksiężną, w imieniu której panować będzie regentka Hitomi hrabina Shiragawa. Odznaczenie Manuela Trinidad najwyższymi orderami Rodu. Ikona żąda od Kish wydania kilkudziesięciu rzekomo współpracujących z Zakonem Czarnej Gwiazdy, z Xi Lun na czele.

Grudzień
Demeter
Wyprawa konkwistadorska księcia Manuela Trinidad poza Znane Światy. W przeddzień Dies Lammentum kler Demeter ogłasza księcia Manuela metropolitą. W Lux Splendor połączone floty Kościoła i Cesarstwa przeprowadzają bombardowanie planetarne Afrodyty, jednej z planet systemu.

Końcem miesiąca nowy metropolita opuszcza system na czele wyprawy badawczej.

 

 

POWRÓT